Sevgilim Beni Seviyor Mu? 8 Maddede Test Edin!

Sevgilim beni seviyor mu diye düşünmeyi kimse istemez. Ama bazen “o da bana aşık mı yoksa sadece kullanıyor mu” diye düşünmeden edemezsiniz. Bu testle, sevgilinizin sizi sevip sevmediğini anlayabilirsiniz.

Sevgilim Beni Seviyor Mu? 8 Maddede Test Edin!

Sevgilim beni seviyor mu diye sormayı hiç kimse kendine yakıştırmaz. Aslında kabullenmek istemez; “yok ya, bence öyle değildir” dese de, içten içe “acaba öyle midir?” diye düşünmeden de edemez. Çünkü birisi tarafından kullanılmak oldukça gurur kırıcı bir durumdur. Özellikle kadınlar bu duyguyu çok sık hisseder.

Bazen öyle anlar olur ki, yaşadıklarınız karşısında “o da beni seviyor mu yoksa sadece kullanıyor mu” diye kendinize sorarsınız. Birçok kadın duygusal davranıp karşısındaki insana toz kondurmak istemez. Ancak bu çok yanlış bir bakış açısıdır. Gözünüzü açıp olayları objektif bir şekilde değerlendirmeyi öğrenmelisiniz. O yüzden “beni seviyor mu anlayamıyorum” diyorsanız aşağıdaki maddeleri kendi ilişkinize uygulayın ve sevgilinizi test edin.

Sevgilinizin Sizi Sevip Sevmediğini Anlama Yöntemleri

1. Sosyal ortamlarına sizi sokmaz

Arkadaş ortamlarına sizi hiçbir zaman davet etmez. Her zaman tek başınadır. Özellikle sosyal medya paylaşımlarında bunu mutlaka fark edersiniz. Bunu ona söylediğiniz zaman ise mutlaka bir bahanesi vardır. Ya tesadüfen denk gelmiştir ya da davetli olmayan kişiler oraya gelmiştir; bunlar hep bahane.

Sizi beraber olduğu kişi olarak çevresine tanıtmaz. Sosyal ortamlarda olası bir denk gelme durumunda ise sizi sıradan bir arkadaşıymış gibi tanıtır. Çevresindeki kişilere “sevgilim” diye tanıtmaz. Bu tür ortamlarda sizinle fazla yakınlaşmaz, temas kurmaz.

2. Görüşmeleriniz ya evde ya da baş başa geçer

Bunun sebebi cinselliğe odaklı olmasıdır. İlişkinin başlarında bu her ne kadar normal sayılabilse de, zaman içerisinde başka bir aktivite yapamaz hale gelirsiniz. İşte o zaman kafanızda soru işaretleri oluşmaya başlar. Birçok ilişkinin bitme sebeplerinden birisi budur. Bu durum kendinize “acaba beni kullanıyor mu” diye sormanıza neden olur. Özellikle kadınlar bunu çok fazla hisseder.

3. İlişkinizde romantizm yoktur

Konuşmalar, görüşmeler, yazışmalar, hep sıradandır. Bazen sevgilinizle değil de arkadaşınızla konuşuyormuş gibi hissedersiniz. Kısa konuşmalar, kısa mesajlar, baştan savmalar hep bunun örnekleridir. Size karşı incelik göstermez.

Tabii ki her erkeğin bir Don Juan olmasını beklemek yanlıştır. Erkeklerin romantizm özellikleri pek gelişmemiştir. Ancak burada anlatmak istediğimiz şey, size askerlik arkadaşı gibi davranmasıdır ve bu kesinlikle normal değildir. Ayrımı buna göre yapmanız gerekiyor.

4. Zevklerinize saygı göstermez

Ortak iletişimlerde bencil davranır. Sizin zevkleriniz yerine kendi zevklerini gerçekleştirmek için çaba harcar. Sizin sevdiğiniz yemeğin, sevdiğiniz müziğin vs onun için bir önemi yoktur. O sadece kendi isteklerini gerçekleştirmeye çalışır. Bu da size saygısı olmadığını gösterir.

5. Özel hayatını sizinle paylaşılmaz

Sohbetleri hep genel konular üzerinedir. Size kendi hayatıyla ilgili özel bilgileri vermez. Sizin hayatınızla ilgili özel bilgileri de almamaya çalışır. Örneğin nereli olduğunuz, kaç kardeş olduğunuz, neleri sevip neleri sevmediğiniz gibi özel bilgileri hafızasında tutmaz. Bunu tekrar tekrar aynı soruları sormasından anlayabilirsiniz.

Aynı şekilde kendisiyle ilgili özel bilgileri de size vermekten kaçınır. Konuyu saptırır ya da yalan söyler. Üstelik söylediği yalanı bile hatırlamaz. Arada sırada tekrar sorduğunuzda, ikileme düşüp yanlış cevaplar bile verebilir.

6. Kişisel bakımına özen göstermez

Kişiden kişiye değişiklik gösterse de, bir kişi partneriyle ya da sevgilisiyle görüşeceği zaman kendine özen gösterir. Özel giyinir, saçına sakalına, üstüne başına dikkat eder; çekidüzen verir. Sizin karşınızda çok özensiz ve sıradan çıkar. Bu durum, sizi sevmediğinin en belirgin göstergesidir.

7. Plan yapmaz, anı yaşar

Sizinle gelecek planı yapmaktan uzak durur. İlişkinin adını koymayı geçin, basit bir haftasonu planı, yaz tatili planı vs. bile yapmaktan kaçınır. Planlarına sizi dahil etmez.

8. Sosyal medyada varlığınız yoktur

Sosyal medyada size sıradan bir takipçiymiş muamelesi yapar. Beraber bir fotoğrafınızı koymaz. Sürekli tek başına hareket eder. Bu hareketlerinden sizin onun gözünde özel bir anlam ifade edip etmediğini anlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
1994 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. O tarihten bu yana diyet, beslenme ve sağlık konularında yazılar yazmakta ve editörlük yapmaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.