Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin hoşlanma belirtileri hemen hemen kadınlarla aynıdır. Ancak bazı durumlarda kadın olarak sizin de üzerinize düşen görevler vardır. Bu yazımızda erkeklerin hoşlanma belirtilerini ve bu durumlar karşısında sizin ne yapmanız gerektiğini inceleyeceğiz.

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin hoşlanma belirtileri, çekingen ve girişken karakterlere göre farklılık göstermektedir. Çoğu erkek duygularını ifade edemez. Bunun yerine sevgisini yaptıklarıyla göstermeye çalışır. Diyelim bir adamla tanıştınız ama adamın sizinle ilgili olup olmadığından tam olarak emin değilsiniz. Acaba gizlice sizden hoşlanıyor mu yoksa sadece arkadaşça mı davranıyor? Nasıl anlayabilirsiniz? Beden diliyle, davranışlarıyla, yaklaşımıyla nasıl anlayabilirim diyorsunuz, çünkü emin olmak istiyorsunuz. Kadınlar duygu odaklıdır, duygularına karşı taraftan bir karşılık beklerler. İşte bir erkeğin sizden hoşlandığını belli eden birkaç ipucu.

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

1. Ne olursa olsun zaman ayırır

Bir erkek hoşlandığı zaman bir bahane bulup mutlaka zaman ayırır. En kötü ihtimalle başka bahanelerle, saçma bir sebeple sizi arar. “Ya sen geçende şundan bahsetmiştin, aklımda kaldı” gibi alakasız şeyler söyleyerek sadece sesinizi duymak ister, yakın olmak ister, etkileşim kurmak ister. En önemlisi budur. Sürekli sizinle etkileşim kurmak ister. Sürekli mesaj atar, arar. “Ben meşgulüm” demez, size yakın durur.

2. Kendisiyle ilgili sürekli sorular sorar

Nasıl bu ceket yakışmış mı, ne diyorsun” gibi sorular sorar. Fotograf atar. “Bak yeni tişört aldım, nasıl” gibi şeyler sorar. Kendisini beğendirmeye çalışır. Sizden sürekli fikir almaya çalışır. “Yeni şapkam nasıl” gibi fikirler sorar. Çünkü sizin fikriniz onun için önemlidir. Çünkü sizden hoşlanıyor. Bu tip davranışları gördüğünüzde, eğer sizin de bir duygunuz varsa, ona biraz tabiri caizse yem atmanız lazım. Hafiften “aa evet ya, sen de fena değilsin” gibi yem atarsanız yürümeye devam eder. Eğer soğuk davranırsanız çekilir.

Bazı adamlar sinyal beklerler, bunu göremedikleri zaman hemen geriye doğru çekilebilirler. Böyle bir tuzağa düşmeyin. Sürekli olarak kendinizi naza çektiğinizde, “o benim üstüme gelsin” dediğinizde, bu adamın davranışları yavaş yavaş tükenebilir.

3. Arkadaşlarınızla iyi geçinmeye çalışır

Biriyle tanıştırdığınız zaman sürekli onlara kendini sevdirmeye çalışır. Son derece sempatik görünmeye çalışır. Bütün arkadaşlarınızla neşeli sohbetler etmeye, ortak zevkler bulmaya çalışır. Çünkü hoşlanan erkek “arkadaşları beni severse, kız da beni sever” diye düşünür.

4. İşinize yaramaya çalışır

Sizinle ilgili hayatınızda bir şeyleri becerebildiğini göstermeye çalışır. Sizin ihtiyaçlarınızı halletmeye çalışır. Sürekli olarak size yakın olmaya çalışır. Bir ihtiyacınızı söylediğinizde “onu bana bırak, ben hallederim” gibi sözler söyler ya da söylediğiniz bir problemi halletmeye çalışır. Mesela siz işyerinizde birisiyle sıkıntınız olduğunu söylediniz, hoşlanan erkek bir şekilde bu problemi çözmek ister. Siz talep etmeseniz dahi ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışır.

5. Konuşurken temas kurar

Erkekler sevdikleri kadına dokunmak isterler. Sohbet esnasında ya da bir şey anlatırken genellikle dirseğinize, omzunuza ya da elinize dokunurlar.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
1994 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. O tarihten bu yana diyet, beslenme ve sağlık konularında yazılar yazmakta ve editörlük yapmaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.