Aşktan Vazgeçmemeniz İçin 4 Harika Neden

Doğru aşkı bulmak oldukça zordur. Öncesinde sinir bozucu deneyimler yaşayabiliriz ama bunlar sizi asla yıldırmamalı. İşte aşktan vazgeçmemeniz için 4 harika neden!

Aşktan Vazgeçmemeniz İçin 4 Harika Neden

Aşkı bulmak heyecan verici bir maceradır. Yeni insanlarla tanışabilirsin, takılabilirsin, flört edebilirsin, belki, sadece belki, hayatının aşkıyla tanışabilirsin.

İyi bir ilişki kurmak için istekli olmalısınız. Ama aşktan vazgeçeceğinizi hissettiğinizde ne yapmalısınız? Aşka dair olan inancınızın yitip gitmesine izin vermeyin!

İşte aşktan vazgeçmemeniz için dört harika neden.

Aşk Bir Derstir

aşk bir derstir
Aşk Bir Derstir

Başarısız bir ilişki yaşamak sinir bozucu ve yürek parçalayıcı bir deneyim olabilir. Ama unutmayın, zamanlama her şeydir. Yaşadığın bir aşkın bitmesi, senin için aşkın tamamen bittiği anlamına gelmez. Başarısız bir ilişkiyi zaman kaybı olarak görmeyin, ilişkiden öğrendiğiniz her şeyi listeleyin.

Belki duygularınız hakkında konuşmayı ve savunmasız olmayı öğrendiniz. Görünüşün her şey olmadığını biliyorsunuzdur. Kötü bir ilişkiden çıktığınızda, belki de düşündüğünüzden daha güçlü olduğunuzu fark ettiniz.

Belki de gelecekteki ilişkinizde neleri istemediğinizi ve hoş görmeyeceğinizi öğrendiniz. Her durumda, sevginin size öğrettiği dersleri kabul edin ve onlara değer verin.

Büyümek İçin Zaman Var

Yaşamış olduğunuz her deneyim büyümenizi sağlar. Eğer nihai hedefiniz evlenmekse, neden bu zamanı sizi harika bir eş yapacak beceri ve özellikleri geliştirmek için kullanmayasınız?

Örneğin:

  • Yemek yapabilir misin?
  • Bir işin var mı?
  • Mali durumunuzu iyi yönetebilir misiniz?
  • Sabırlı mısınız?
  • Kendi eviniz/daireniz var mı?
  • Duygularınızı nasıl iyi ifade edeceğinizi biliyor musunuz?
  • Bencil eğilimleriniz var mı?

Bunlar aşktan, sevgiden vazgeçmekten daha iyidir. Şimdi nasıl bir insan olmak istediğinizi, arkadaşlarınızı, ailenizi ve gelecekteki partnerinizi bulmak için biraz kendinizi keşfetme zamanı.

Şimdi Senin Zamanın

Bekar olduğunuz zamandan daha iyi bir zaman yok.

Şimdi hayalinizdeki kariyere doğru ilerleme, sosyal hayatınıza odaklanma ve seyahat etmeye odaklanma zamanı. Tabii ki, bunları hala bir ilişki yaşarken de yapabilirsiniz, ancak ilişki bunu biraz kısıtlayabilir. Düşünün, bir aile kurduğunuzda, birkaç ayda dünyayı dolaşamazsınız. En azından bunu bekar olduğunuz zamanki kadar kolay yapamazsınız. Arkadaşlık da buna bir örnektir aslında.

Etrafınızdaki insanlar, verdiğiniz tüm iyi ve kötü kararlarda sizi destekler. Kendinize odaklanmak ve “biz” olmadığınızda kim olduğunuzu keşfetmek için bu zamanı bir fırsat olarak kullanın. Bu, zihinsel sağlığınız ve kişisel gelişiminiz için de oldukça iyidir. Zamanla kazanacağınız özgüveniniz gelecekteki eşiniz için de çok çekici olacaktır.

Kolay Olanı Herkes Yapar, Siz Zor Olanı Tercih Edin

Sizi tatmin eden, kendinizle gurur duymanızı sağlayan ve sizi daha iyisini yapmaya motive eden şeyler her zaman zordur. Bunlar yapılması gerçekten zaman alan şeylerdir, ama yaptığınızda kendinizi tatmin olmuş hissedeceksiniz.

Aynı şey doğru ilişkiyi bulmak için de geçerlidir. Bir düşünsene şu an yalnızsın ve sana sürekli bir şeyler soran birisi yok etrafında, işte bu yüzden bu deneyimler seni partnerine karşı sürekli soru soran biri haline getirecek. Sevdiğin birinden ayrılmak cesaret ister, ama buna karşı dayanmak ise sabır ister.

SON SÖZ :

Aşkı bulmak her zaman kolay değildir. Göz korkutucu olabilir ve bazen uzun bir iş gibi görünebilir ama pes etmeyin!

Sabretmek, aşkı bulmanın anahtarıdır. Yolculuğun tadını çıkarın ve kişisel bakıma ve kişisel gelişime odaklanın ve her ilişkinin ve her yeni randevunun öğretmesi gereken dersleri özümseyin…

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
1994 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. O tarihten bu yana diyet, beslenme ve sağlık konularında yazılar yazmakta ve editörlük yapmaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.